Історія зради: як директорка найкращої школи Херсона на окупантів працювала

01.12.2022
13500
Історія зради: як директорка найкращої школи Херсона на окупантів працювала

Новина, що директорка однієї з кращих шкіл не тільки Херсона, а й України, добровільно пішла на співпрацю з окупантами, сколихнула все місто та набула широкого резонансу у медійному просторі.

Херсонська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 30 добре знана по всьому місту. У навчальний заклад відбиралися найрозумніші діти після безкоштовних вступних курсів, які давали можливість як батькам, так і закладу визначитися.

Школа демонструвала високі результати у ЗНО та останні три роки входила в ТОП-100 найкращих навчальних закладів України.

Очолювала заклад Оксана Барнаш - колись заслужений працівник освіти України (2005). Нагороджена Почесною грамотою Верховної Ради України (2010), орденом «Берегиня України».

Тепер - одна з найвідоміших вчителів-колаборантів у Херсоні, яка допомагала організовувати та проводити псевдореферендум.

Як стверджують наші джерела, вчителі до останнього сподівалися, що Оксана Вікторівна зробить свій вибір на користь України, але цього не сталося.

Вона була улюбленою директоркою усіх влад і вміла знайти спільну мову з кожним. Керівниця володіла високими ораторськими здібностями та демонструвала якості «міцного господарника». Школа мала найліпшу матеріальну та навчальну базу у місті.

Відстежуючи зв'язки Оксани Барнаш з «русским миром», не можна не відмітити, що учнями 30-ї школи були діти Кирила Стремоусова, з яким вона мала добрі відносини, про що неодноразово зазначала в приватних бесідах.

Крім того, «30-ка» до останньої можливості навчала школярів російською мовою, правда факультативно. Батьками така ініціатива сприймалась позитивно, адже ніхто й уявити не міг, що Росія нападе на Україну.

З наших джерел ми дізналися, що після окупації міста Херсона Барнаш запрошувала до свого кабінету педагогів. Характер розмови з кожним обирався індивідуально. На декого відверто тиснула, схиляючи до співпраці з ворогом, а декого і вмовляти не довелося: Жакун Лариса Володимирівна, Радченко Юлія Юріївна, Гримальська Олена Олексіївна, Рябченко Оксана Борисівна та інші, як стверджують наші джерела, добровільно стали зрадниками своєї країни і совісті.

Фото: вчителі-зрадниці,

Фото: kherson.net

Очевидці тих днів стверджують, що школа стала схожа на воєнний табір: на подвір'ї - російський прапор, біля входу чергують ворожі солдати. У класі - не більше 17 учнів. Батькам, які хотіли забрати документи дітей зі школи, відмовляли.

Як результат - за місяць до звільнення міста Барнаш виїхала разом з іншими колаборантами з території Херсонської області. Де вона перебуває зараз - достовірно невідомо. 

У базі «Миротворець» серед багатьох фігурує її прізвище, на директорку заведена кримінальна справа, триває слідство.

Важливо, що 80% вчителів школи відмовилися співпрацювати з ворогом. Адже одна з найкращих шкіл України - це не лише Барнаш Оксана Вікторівна та купка зрадників. Це великий педагогічний колектив, батьки, учні та випускники. Саме цим людям школа завдячує рівнем навчання, відношенням до дітей та високими результатами.

Більшість вчителів 30-ї школи під час окупаціі виїхали на підконтрольну Україні територію і наразі продовжують працювати за українськими програмами, в кооперації з іншими учбовими закладами середньої освіти. Учні 8-11 класів навчаються в ліцеї при Херсонському державному університеті, 1-7 класів – в гімназії № 6 Херсона.

Громадяни, які залишились вірними своїй країні, честі, совісті та гордому званню - вчитель, дуже чекають повернення додому.

Наш кореспондент нещодавно відвідав територію закладу та через світлини намагався передати атмосферу, яка наразі панує на території школи.

У ньому панує запустіння.

Фото: kherson.net


Фото: kherson.net

На жаль, випадки колабораціі на Херсонщині не поодинокі. Звісно, вони всі задокументовані, а прізвища зрадників відомі правоохоронним органам.

На сьогодні в Херсонській області дистанційно навчається 65 794 учні, функціонує 157 українських шкіл, які всі зараз працюють в дистанційному форматі.

Згідно з українським законодавством, керівники шкіл мають право розірвати трудовий договір з вчителем, який пішов у колаборацію з окупантами.

Але чи зможуть вони - ті хто зрадив свій народ - дивитися спокійно у вічі своїм колишнім учням? Учням, які залишилися з Україною в серці і пережили цю війну!

Подписывайся на нас в Telegram
новини Херсона школа

Новости дня

Читайте еще

Сквиз (англ.-Squeeze), как один из особых приемов в покере, преимущества, применение
Сквиз в покере выполняется в ситуации, когда при раздаче игрок уже выполнил рейз, после чего один или несколько игроков поддержали его ставку, крайний делает повышение, то есть выполняет сквиз. Такой приём применяется...
02.06.2022
16472
Особенности прохождения лечения в Германии: стоимость эндопротезирования коленного сустава
В Германии Университетская клиника Фрайбурга является одним из лучших негосударственных медицинских учреждений в стране. Здесь работают первоклассные врачи по разным направлениям, проводят замену суставов и гарантируют конфиденциальность. Для всех пациентов прохождение лечения...
25.05.2022
8447
Лучшие украинские сериалы на OLL.TV
Несмотря ни на какие обстоятельства, киноиндустрия Украины не стоит на месте. Ежегодно снимаются сотни фильмов, а качество продукции только растёт. Сериалы украинского производства вышли на новый уровень. Их смотрят не только в...
25.05.2022
6894
В Херсоне работают шесть единиц снегоуборочной техники – результат налицо
После того, как на наш город обрушилась непогода, городская власть немедленно взялась за расчистку улиц от снега. В частности, на сайте Херсонского городского совета сообщается, что на улицы города вышла спецтехника КП...
22.12.2021
2540
Вверх