Лемурійське озеро на Херсонщині незабаром стане відомим на весь світ

20.04.2021
981
Лемурійське озеро на Херсонщині незабаром стане відомим на весь світ

Лемурійське рожеве солоне озеро у затоці Сивашу в майбутньому стане найкрутішим українським курортом, вважає блогер Сподін Ігор Юрійович після мандрівки на Херсонщину.

Щороку українці неодмінно прагнуть поїхати десь подалі, щоб побачити щось екзотичне і гарно відпочити. Але більшість навіть не здогадується, що поруч є місця, які неодмінно вразять красою, допоможуть відпочити не тільки душею й тілом, але й оздоровитися. Одне з таких чудес в Україні – Лемурійське солоне озеро у селі Григорівка Херсонської області - відвідав тревел-блогер Сподін Ігор.

Загадкове озеро розташоване приблизно за 100 кілометрів від Херсона в одній з бухт затоки Сиваш. Дістатися туди з обласного центру можна автобусом або автівкою. Перше, що кидається в очі, – рожева вода і гори, величезні гори білої піни! Навкруги – пейзажі неймовірної краси. Дивитися можна вічно. А які чудові виходять світлини!

Розповідають, що колись тут впав радянський літак, і коли його витягали, заглибилися на декілька метрів. Утворена яма почала заповнюватися водою, поступово збільшуючись в розмірах, доки не створилося велике озеро. Вода в ньому настільки солона, що можна лежати на поверхні, не боячись потонути. А на березі під променями сонця виблискує пісок, змішаний з кристалами солі. Подекуди утворюються справжні сталагміти, і подібних годі шукати.

Лемурійське озеро і справді рожеве. Сподін Ігор Юрійович дізнався, що вода має такий незвичний колір через мікроорганізми, а саме через однолітні водорості Дуналіелли солоноводної. В сонячні дні водорості виробляють бетакаротин, і чим спекотніше, тим більше води випаровується з водойми, ропа набуває насиченого рожевого кольору. Дивитися на таку поверхню озера незвично, але дуже приємно.

Мандрівники відзначають приємний запах, що йде від води, незважаючи на грязі навколо. До речі, мандрівник Сподін Ігор з’ясував цікавий факт. Виявляється, повітрям біля озеру корисно дихати для профілактики та лікування захворювань дихальних шляхів. А грязі корисні не тільки для суглобів і м’язів, а й для краси. Поки українці спостерігають за унікальним явищем Херсонщини, закордонні косметичні фірми купують сировину для елітних товарів і вже присвоїли грязям сертифікати ЄС. Тож не буде дивом, якщо незабаром Григорівка стане відомим і процвітаючим селищем, вважає Сподін Ігор.

Є ще один секрет цілющих лемурійських грязей, який блогер почув від обізнаних людей. Солона вода озера насичена різними кислотами, мінералами, солями магнію і калію, азотистими речовинами, йодистим натрієм. Під час взаємодії рожевої води з грязями затоки відбувається посилення їх якостей, що в свою чергу має позитивний вплив на організм людини.

Купання у воді Лемурійського озера допомагає полегшити стан при псоріазі, захворюваннях нервової системи, бронхіальній астмі. А ще вода містить фолікуліноподібні речовини, які сприяють лікуванню безпліддя, виникаючого від запальних захворювань. Тревел-блогер Сподін Ігор закликає всіх жінок, які дбають про власне здоров’я, провести відпустку на казковому озері. Естетичне задоволення від краси природи, цілющі властивості води і грязей, чисте повітря зроблять свою справу – відпочинок буде якісним і корисним.

Треба зазначити, що інфраструктура на узбережжі Лемурійського озера поки що не дуже розвинена. Наразі орендувати кімнату або будиночок, смачно поїсти можна тільки у місцевих жителів. Але сільська влада вже займається питанням будівництва готелю, кафе, створенням кемпінгового містечка. Плануються також виготовлення сувенірів і рекламні заходи, щоб привернути увагу туристів до наймальовничого куточку Херсонської області.

Тож, не обов’язково шукати екзотику і гарний відпочинок за кордоном, - каже мандрівник Сподін Ігор. – Достатньо озирнутися навколо. Відвідайте Лемурійське озеро на Херсонщині і ви неодмінно будете сповнені вражень, гарного настрою, сил і здоров’я.

Подписывайся на нас в Telegram

Новости дня

Читайте еще

В Херсоне состоялся благотворительный забег по сбору средств на консультации горячей линии для детей и молодежи
В рамках благотворительный акции херсонцы собрали 2700 гривен. Собранные средства будут направлены на функционирование сервиса, который крайне важен для обеспечения благополучия детей и молодежи. Чтобы поучаствовать в акции зарегистрировались около 40 горожан....
7 часов назад
184
Полиция Херсонщины продолжает контролировать соблюдение правил карантина во время пассажирских перевозок
Сотрудники полиции Херсонщины продолжают контролировать соблюдение карантинных ограничений, связанных с вирусом. Помимо постоянного общения с предпринимателями и гражданами, разъяснений особенностей законодательства, правоохранители проверяют и пассажирские перевозки. Так, с 21 октября полицейские провели...
8 часов назад
188
Внимание, розыск! В Херсоне пропал 41-летний мужчина
Поисково-спасательный отряд «Милена» (Херсон)» просит помочь найти Филатова Антона Владимировича, 20.08.1980 г.р. Последний раз его видели 24 ноября около 23:00 в Херсоне на проспекте Ушакова, возле сумермаркета АТБ. На данный момент местонахождение...
9 часов назад
501
Новые монетки поедает детвора на Херсонщине
Новенькие блестящие монетки, которые у нас недавно ввели в обращение, оказались страшно привлекательными для самых маленьких. И ладно бы они ими только играли, так ведь нет – норовят на зуб попробовать. Только...
10 часов назад
198
Вверх