Мешканці Степанівки на Херсонщині видавали за своїх дітей вихованців інтернату, щоб врятувати їх від депортації до Росії

03.01.2023
5007
Мешканці Степанівки на Херсонщині видавали за своїх дітей вихованців інтернату, щоб врятувати їх від депортації до Росії

Забрали в родини та видавали за своїх - так жителі Степанівки на Херсонщини врятували від депортації десятки дітей з інтернату.

До Росії примусово вивозять малюків із дитбудинків та інтернатів.

Але понад 50 дітей вдалося сховати від окупантів співробітникам Центру соціально-психологічної реабілітації та мешканцям села Степанівка на Херсонщині. 

У центрі соціально-психологічної реабілітації Степанівки живуть діти-сироти або ті, що опинилися в складних життєвих обставинах. Його директор Володимир Сагайдак дуже боявся, що дітей можуть силою забрати та вивезти до Росії. 

“Я зрозумів, коли прийдуть росіяни - буде проблема. Тому що 52 дитини на такий заклад - це гарна картинка для Росії, для пропагандистів. Ми порадилися з колективом і почали ховати дітей”, - розповідає Володимир.  

За деякий час сюди прийшли агенти ФСБ з російськими солдатами і хотіли вилучити дітей. 

Але малюків сховала громада.

Оксана Коваль, що працює в цьому центрі, взяла до себе додому трьох дітей 3, 8 та 9 років. Всім казала, що це племінники. 

Люди допомагали продуктами. “Ті, які розуміли, що у нас діти, яких ми переховуємо, допомагали молоком, хтось картоплю приносив, хтось з нашими дітками грався”, - розповідає жінка. 

Поки люди переховували діток, в центрі соціально-психологічної реабілітації лишалося 15 сиріт з Миколаївщини, яких в липні привезли з лінії фронту.

“Вони там жили в підвалі, їли те, що приготовили на вогнищі. І ці 15 дітей я не зміг сховати. Вони були на контролі росіян”, - розповідає директор центру. 

В іншому інтернаті в Херсоні окупанти забирали молодших дітей - 3-5 років. Куди їх вивезли і що з ними - невідомо.

За даними Міністра оборони України, Росія депортувала понад 13 тисяч українських дітей.

Володимир та громада села на Херсонщині, заховавши вихованців інтернату від окупантів, урятували від депортації п'ятдесятьох двох дітей.

Источник: ТСН
Подписывайся на нас в Telegram
новини Херсона

Новости дня

Читайте еще

Безалкогольное пиво и технологии его получения
Безалкогольное пиво становится популярным не вопреки, а благодаря отсутствию этилового спирта в составе. Растущее внимание к здоровому образу жизни и правильному питанию способствуют увеличению спроса на безалкогольные напитки. Такое пиво становится привлекательным...
29.11.2023
687
Стратегия игры в Авиатор
Многообразие развлечений на гемблинг-площадках играет на пользу игрокам. Открываются новые горизонты и возможности для получения прибыли, а также для проведения времени за игрой. Крэш-игры – одно из наиболее динамично развивающихся направлений гемблинга,...
27.11.2023
780
Collapse о TI12: «Нам нет дела до призового фонда, имеет значение только вторая Эгида»
Киберспортивные крупные турниры со временем вышли на новый уровень – они собирают огромную аудиторию в онлайн режиме. С ростом интереса публики к соревнованиям растут и призовые фонды. Октябрьский The International 12 по...
27.11.2023
819
Лучшие Покер-румы Андроид 2023: Скачай и Играй
Игровая индустрия активно расширяет границы своих возможностей, используя для этого новые технологии. Привлекаются разработки мобильной сферы, чтобы создавать приложения для игры в покер-румах. Игроков ждут и выгодные предложения, такие как бонус код...
22.11.2023
1188
Вверх