Оформить биометрический загранпаспорт в Херсоне - задача не из простых
На своей странице в Фейсбук херсонка Валентина Ивановски рассказала иторию о том, как пыталась оформить биометрический загранпаспорт в Херсоне. История оказалась не из приятных:
"Правду кажуть краще один раз побачити, чим сто разів почути.... Ось і я сьогодні побачила, як люди отримають аміністративну послугу з оформлення біометрічних паспортів для виїзду за кордон...
Паспорти оформлюються у Державній міграційній службі та "Паспортних сервісах". Ціни у цих струкутрах різні, в другій вони вищі.
У Державній міграційній службі існує начеб-то електронна послуга, де на відповідному сайті можна записатися у електронну чергу для подання документів. Начеб-то зручно. Три дні моїх намагань записатися у електронну чергу для подання документів у будь-який підрозділ міграційної служби не дали результатів. На сайті пишуть, що нема вільних місць у електронній черзі . Не знаю як вам, а мені не зрозуміло, як це в електронній черзі не може бути вільних місць.
Так що сьогодні взяла "ноги в руки" і пішла, без електронного сервісу.
Першиймій візит до "Паспортного сервісу". На вхідних дверях висить прейскурант цін за виготовлення паспорту. Звісно, я заздалегіь сама на сайті ознайомилась і з цінами, і з термінами виготовлення.
Читаю на дверях: вартість теромінового виготовлення паспорту чуть більше 1500 грн. , вартість звичайного чуть більше 1200,0 грн..... і це на 300 грн. більше, ніж на сайті.... Дочитуюсь..... Ага.... у вартість включено страховку. При чому вартість надрукована великим шрифтом із врахуванням страховки, а в деталізації навпроти страховки маленьким шрифтом - добровільно. Вартість виготовлення паспорту без страховки взагалі не зазначена окремою загальною сумою.
Заходжу в середину.... Підійшла до стійки .... чоловік розпитує як отримати послугу і її вартість.... Консультант називає вартість послуги з термінового виготовленнчя паспорту 1500 грн., тобто разом зі страховкою. Я запитую, а що страховка обовязкова.... Вона відповідає, а якже. При виїзді вона обовязкова, навіщо ж ви тоді паспорт оформлюєте.....
Я не витримала і кажу - припиніть людей вводити в оману.... Тут консультант зорієнтувлась і каже, що тут же написано добровільно.
Тепер щодо термінів виготовлення... По закону, 7 днів термінове - ціна вища, 20 днів звичайне - ціна нижча. Консультант дає відповіді - термінова місяць, звичаний - 2 місяці.
Щоб отримати послугу, треба прийти зранку зайняти чергу. Вони видають 70 талонів. Якщо ти не впишишься у ці 70, приходь завтра і так далі...
Ось такий "сервіс" у Паспортному сервісі...
Пішла у міграційну службу.
Процедура: треба постояти чергу в один кабінет аби у тебе подивилися документи і дали талончик для реєстрації в електронну чергу. Коли отримаєш талончик, ідеш в інший кабінет, там дівчина записує тебе в електронну чергу, тобто призначає день, коли ти можеш прийти, щоб подати документи на виготовлення паспорту. Сьогодні такий день визначено аж на 19 вересня.
Терміни називають такі ж: терміново - місяць, звичайний 2 місяці.
Звертаю увагу що "постояти в черзі" це як мінімум півдня....
Тут багато хто сперечається.... погані ті, хто їде з країни... треба свою країну робити кращою... і т.д. А це взагалі реально? І скільки моїх життів на це потрібно? Ні....
P.S У міграційній службі на обслуговуванні одна дівчина - приймає документи і оформлює, видає паспорти, видає талончики на чергу. На кожну людину з оформлення паспорту як мінімум 30 хвилин. От вам і організація процесу.... А коштує паспорт немало... Можна було б і збільшити чисельність штату.... Та де там..."