У форматі воєнного часу: як в містах України готуються до новорічно-різдвяних свят
У зв’язку з війною цьогоріч різдвяні та новорічні свята в Україні проходять скромно та непомітно. Та попри все у містах представники влади вирішили не відмовлятися повністю від святкових традицій. Баталії з приводу встановлення новорічної красуні були доволі довгими та активними. Зрештою, кожне місто прийняло окреме рішення.
Які ж вони, воєнні новорічні красуні в містах України? З маскувальної сітки, на уламку ракети, з протитанковим їжаком, сяють від велосипеду, замість прикрас – патріотичні малюнки. Який час, такі й ялинки.
Ялинка у Херсоні. Але на жаль її не буде цьогоріч у місті. Через постійні обстріли міста Херсонська МВА відмовилась від прикрашання вулиць різдвяно-новорічним декором, аби не наражати херсонців на небезпеку.
Ялинка у Миколаєві
Доволі креативно підійшли до оформлення головної ялинки у сусідньому Миколаєві. Так, ще восени у місті закрили пам’ятник Святого Миколая мішками з піском. Напередодні зимових свят волонтери обв’язали цю конструкцію маскувальними сітками. Миколаївська ялинка має висоту 6 метрів, прикрашена ілюмінацією, кульками та гірляндами.
Ялинка у Києві
Головну новорічну ялинку України 2023 встановили на Софіївській площ. Вона доволі символічна – одна половина прикрашена жовтими і блакитними кулями, друга – білими голубами. Нижня частина ялинки оформлена стендами з прапорами країн, які допомагають Києву впоратися з наслідками війни, а верхівку прикрашає герб України. Ілюмінація – теж жовто-блакитна, вона вмикається у певні години і працює від генератора.
Ялинка у Львові
Головну новорічну красуню встановили і засвітили напередодні Миколая. Дерево – подарунок місту одного з міських підприємств. Як і у попередні роки, її встановили на площі перед Оперним театром. Світить вона п'ять годин на добу – з 17:00 до 22:00, споживаючи 1 кВт на годину. Не обійшлося без креативу: цьогоріч головне новорічне дерево Львова має дуже незвичайне оформлення на верхівці – протитанковий їжак. Вага "прикраси" – 1,3 кілограма, розмір – 1,2 метра.
Ялинка в Івано-Франківську
У цьому місті відмовилося встановлювати традиційну ялинку та змонтували "Ялинку Перемоги". Дерево прикрашають 350 патріотичних малюнків з гербами деокупованих міст, янголами-захисниками, псом Патроном та патріотичними гаслами. 5-метровий каркас виготовили учні професійно-технічного училища. Ялинку підсвітили гірляндами, яка живиться від генератора.
Ялинка у Бучі
У місті-герої Бучі головне новорічне дерево 2023 року встановили на Київській площі. У зв’язку з проблеми з електропостачання цьогоріч відмовилися від традиційної ковзанки, різдвяного ярмарку й атракціонів. Сама ялинка під час знеструмлення світить від генератора. Поряд із ялинкою працює "Пункт незламності", де можна зарядити гаджети та зігрітися.
Ялинка у Харкові
Голову ялинку міста Харкова у зв'язку з загрозою ракетних ударів під час святкувань відкрили на станції метро "Університет". Метро – це тепер особливе місце для харків'ян, тут вони практично 10 місяців ховаються від обстрілів.
Ялинка у Хмельницькому
У Хмельницькому новорічна ялинка – невелике дерево, прикрашене кулями та прапорцями України, яке ніби проштрикує уламок російської ракети С-300. Його привезли з Харківщини.
Варто зазначити, що ілюзію свята створюють і в окупованих містах Херсонщини. Так, окупаційна влада обіцяє «грандіозне» свято. Ялинки вже встановлені в Таврійську, Новій Каховці та Генічеську.
Не виключено, що підступні рашисти можуть влаштувати й провокації. Тож місцевим, які ще залишилися, радять бути вкрай обережними.